Otwieramy knajpkę – krok po kroku

Bez względu na to, czy decyzja została podjęta spontanicznie, czy planowaliśmy wszystko od dłuższego czasu, podjęliśmy decyzję – otwieramy knajpkę. Każdy początek jest trudny Motywacja Wybór nazwy Wybór lokalu, Kapitał, biznesplan Formalności Remont, Wyposażenie, klimat Strategia Działania promocyjne Czas pracy Menu, kuchnia Zaopatrzenie Transport Wytrwałość – zaangażowanie Obsługa Rodzina Klienci Dlaczego otwieramy knajpę ? Wiele […]

Wegetarianie i weganie w knajpce

Szacuje się, że łączna liczba wegetarian i wegan w Polsce przekroczyła już milion osób. To ponad 3% dorosłej populacji Polaków. Warto więc zastanowić się nad przygotowaniem oferty kierowanej do tej grupy docelowej. Czego oczekują wegetarianie i weganie w knajpce?

Knajpki dla kosmitów

Kosmici są ponoć wśród nas. Dlatego warto sprawdzić, czy knajpki dla kosmitów istnieją w naszej okolicy lub zastanowić się nad jej otworzeniem.

Knajpki przyjazne psom

Czasami wyruszamy w podróż z naszymi pupilami lub chcemy spotkać się ze znajomymi w lokalu, wychodząc razem z naszymi ulubionymi czworonogami. Czy mamy szanse trafić na knajpki przyjazne psom ? Czy właściciel knajpy może decydować o wpuszczaniu zwierząt do swojego lokalu?

Zdenerwowany klient

Knajpka to nie tylko miejsce konsumpcji. Dla niejednego człowieka to azyl, nadzieja na odreagowanie zmartwień. W lokalu nie wszyscy muszą być zrelaksowani. Czasami trafia się też zdenerwowany klient.

opinie o knajpkach

Opinie o knajpach

Czy kiedykolwiek, w swoim mieście lub w nowo odwiedzanym miejscu, chcieliście odwiedzić nowe, fajne knajpki?
Czy opinie o knajpach, na które trafiliście, miały dla was duże znaczenie? Jak sobie radzić z opiniami negatywnymi?

Horeca czy Horeka ?

HORECA / HOREKA to akronim – skrótowiec grupowy ( grupowiec, sylabowiec ) , powstały z pierwszych sylab Hotel , Restaurant – restauracja, Café – kawiarnia.